Téma týdne//První vločka

20. listopadu 2010 v 8:11 | Týna.MAT |  Články týdne
Sedím na parapetu mého okna, dívám se na vločky, jenž se jedna po druhé pomalu snáší k zemi. Na kolenou mám položené desky, na nich připevněný papír. Kreslím, píšu, nebo jen tak čmárám různé obrazce.. Přemýšlím, sním, žiji ve svém pečlivě zapíraném světě! Na zem dopadá čím dál tím více sněhových vloček. Mění se ve sněhovou peřinu, která na dlouhé měsíce pokryje zem. Z přemýšlení mě vytrhne až neuvěřitelná zima. oklepu se a vidím jak mi jde pára od pusy. Jo, mohla bych si už konečně zatopit, jenže proč? Vždyť stejně jsem celé dny pryč a do pokojíčku se vracím jen spát či přemýšlet a kvůli tomu přece nebudu plýtvat elektřinou, plýtvat omezeným rozpočtem mých rodičů. Natáhnu se pro hrnek stojící hned vedle televize. Popadnu ho do obou rukou a dlouze se napiji. Černý čaj s medem je to nejlepší, co si můžu za chladného odpoledne dát. Usměji se nad tou myšlenkou a více se zachumlám do deky. Upadám znovu do svého snění, do mého světa,...

To jsem, ale odbočila. Tématem týdne není můj život, nýbrž sněhová vločka.Já vločky ráda, tak maximálně za tím oknem. Jinak ne-e... Jsou studené, mokré a stejně dlouho nevydrží. Zimou jsem bývala nadšená naposledy před několika lety. Ještě jako malá holka. Toto období pro mě bylo plné vzrušující zábavy. Těšila jsem se na vánoční, jarní prázdniny, kdy u nás ještě sníh vždy je. Bylo to úžasné a hlavně Vánoce. Milovala jsem je.. Do dob rozvodu. Rozvodem rodičů jsem sice mnohé získala, ale ztratila jsem ty pravé Vánoce. Mamku miluji, Mirka také, dárce spermatu pana Hrůzu nesnáším... Od mých deseti let - od té doby, co se tedy rozhodli - jsou Vánoce všechno jen ne klidné. Vždycky se strašně hádají... Všichni.... Za posledních šest let jsem neprožila ani jedny pěkné Vánoce. A letos to nebude jiné. 
Teď v zimě vidím jen nechutné bahno všude kolem, brzké stmívání, pozdní rozednívání, zmrzlé uši, necitlivé uši a červený nos. Pak také nutnost se více oblékat. V ostatních obdobích jsem zvyklá lítat, jak doma, tak venku jen v tričku, kraťasech. Nemusím se převlékat a vlastně ani obouvat ne. jsem zvyklá chodit bosky. Jenže v zimě? V době sněhových vloček? To je přeci nemyslitelné. 

I když je pravda, že vločka jako taková je vlastně strašně pěkná. 

První vločky letošní zimy se u nás snesou, co nevidět. A na spoustě míst už dávno jsou. Možná se na ně i trochu těším. Bude to zase změna a já nerada stereotyp. Jen by to nemuselo být tak na dlouho. Jo, nemám ráda zima, chápu, že někdo má, ale.. Postě bych jí zkrátila a prodloužila bych podzim. Takový ten pěkný, kdy svítí sluníčko a jsou teploty, tak akorát na tenisky a mikinu. :) 


A co vy? Máte rádi sníh? Zimu? Sněhové vločky?...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama