Můj svět - Fantasy

23. října 2010 v 19:57 | Týna.MAT |  Články týdne
Fantasy aneb můj druhý svět. Svět, který miluji a utíkám do něj kdykoliv mohu. Svět plný nadpřirozené moci, podivných tvorů, charakterních hrdinů, padouchů, kouzelníků, elfů, trpaslíků, stínů, atd. Je to svět, ke kterému utíkám pomocí knížek, filmů, příběhů, snů a vlastních myšlenek. V hlavě se mi odehrávají nejrůznější příběhy plné krásek, nechtuných zločinců, magických zbraní,...

Zaladatelem fantasy je pro mě bezpochyby John Ronald Reuel Tolkien se svým dílem Pán prstenů. Hobit, Hůrinovy děti a Silmarillion jsou také nádherné knížky. Tolkien je vlastně jeden ze dvou mých nejoblíbenějších autorů. Tím druhým je David Eddings. Řekla bych, že ten je o něco méně známější, ale i tak je to skvělí autor. Jeho sága Belgariad, sága Malloreon (Nejsem si jistá jak se to píše.), sága Elenium, sága Tamuli, dvoudílný Belgariad a dvoudílná Polgara. Všechno to jsou skvělé knihy. A já jsem táda, že mám doma alespoň některé z nich. Kdo by neznal Aragorna z pána prstenů a podivného pana Pytlíka z Hobita. Gariona z knih Belgariad. Sire rytíře (Sakra.. To jméno.. :D) z Elénia, zlodějíčka Talena taktéž z Elénia. Nádhernou Sefrénii, roztomilou Píšťalku.. Asi nevíte o kom to píšu, ale to by jste všechny ty vyjmenované úžasné a čtivé knihy museli číst.

Z filmů tohoto tématu mám ráda třídílného Pána Prstenů, Eragona, Letopisy Narnie, Harryho Pottera,.. Všechno to jsou skvělé filmy, na které jsem schopna koukat pořád a pořád dokola.

V mých představách ožívají vlci, vodní víly a já sama jsem většinou nějakou pěknou mladou dívkou, které si svýma okozlujícíma očkama podmaní všechny kolem. Když však příjde co k čemu a je nutno bojovat, tak se hlavní hrdinka stává neporazitelnou bojovnící. Zrovna včera v noci než jsem usla se mi v hlavě rozvíjel takový pěkný příběh. Myslím, že ho někdy hodím na papír, nebo rovnou sem na blog. Nu.. Ještě uvidím, zda ho nazepomenu... ;)

Poslední dobou jsem si zamilovala hru Dragon Age. Hru plnou trpaslíků, elfů, mágů, vlkodlaků, duchů, stínů, chodících stromů, zplozenců,.. Úžasná hra - všem ji doporučuji.

A co vy? Jaký máte vztah k žánru fantasy? Počkat! Žánru? Pro mě to přeci není jen žánr. Je to neodmyslitelná část mého života. Je to část mě samé a nedokážu si bez ní představit život.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FifinQa | Web | 23. října 2010 v 21:16 | Reagovat

Nakrmíš mi pls zvířátka mám je upa dole na blogu děkuju moc ráda oplatím=)

2 Tereza | Web | 24. října 2010 v 12:40 | Reagovat

Zvu ke čtení romantické e-knihy pro dívky o Marině, která musela do vílího gymnázia a v něm potkala elementární bytosti: elfy, víly, mořské panny, nágy (napůl lidi, napůl hady), dryády, kentaury atd. Mezi nimi hledá matku a svou lásku. Netuší, že je vílí princeznou.
Čte se zdola na pokráčko od 1 až do 39. Druhý díl vzniká od léta, už je tam půlka sekundy,  a jak se dělá horoskop.

3 Grizzly | Web | 6. listopadu 2010 v 17:48 | Reagovat

Hele taky Tolkien! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama